PŁYNIE WISŁA

PŁYNIE WISŁA – to projekt teatralny zrealizowany w II semestrze przez uczestników zajęć Twórcze Działania Teatralne i Kraina Dźwięków.

Z okazji ogłoszonego przez Sejm RP – roku 2017 Rokiem Wisły wiele pracowni podjęło ten temat jedni plastycznie inni śpiewająco, a jeszcze inni aktorsko.

Tym razem grupy teatralne podjęły się inscenizacji legend polskich związanych z Wisłą lub miastami nad nią lezącymi.

Grupa KREATOR przygotowała legendę o ‘WARSIE i SAWIE” i pokazała ją najpierw na Święcie Pałacu 5 kwietnia 2017, a później na podsumowaniu projektu 27 maja 2017 r. zagrała ją ponownie w drugiej obsadzie. Teksty Wandy Chotomskiej i muzyka Antoniego Marianowicza oraz animacje materiałem i sprawna gra młodych aktorów sprawiły, że było krótko ale treściwie.

Grupa FORMAT opracowała scenicznie legendy o powstaniu Wisły, o Smoku Wawelskim i Toruńskich piernikach i zaprezentowała je w spektaklu „Z BIEGIEM RZEKI”. Oprawę muzyczną przygotował – p. Piotr Paszkiewicz , a całość wyreżyserowała p. Magdalena Ciechańska.

grupy muzyczne przygotowały piosenki o Wiśle i zaprezentowały je podsumowaniu projektu w dniu 27 maja 2017 otwierając prezentacje grup teatralnych. Nad przygotowaniem występu czuwała p. Anna Witkowska.

TDT W 17
TDT W 18
TDT W 19
TDT W 2
TDT W 20
TDT W 21
TDT W 22
TDT W 23
TDT W 24
TDT W 25
TDT W 26
TDT W 27
TDT W 28
TDT W 3
TDT W 4
TDT W 5
TDT W 6
TDT W 7
TDT W 8
TDT W 9
Płynie Wisła"]